Personlige medlemmer

Få overblik over hvem, der er personligt medlem af Københavns Blikkenslager- og VVS Laug

Foreningen har 64 personlige medlemmer:

A/S Brdr. Jensen VVS
Hjortekærsvej 180
2800 Kongens Lyngby
45878088
info@bj-vvs.dk
www.brdrjensenvvs.dk

Bo Nielsen   bnn@brdrjensenvvs.dk
Lennart Hamalainen   lha@bj-vvs.dk


Alfredsen & Piil ApS
Skjulhøj Allé 45
2720 Vanløse
38261234
sp@alfredsenogpiil.dk

Steen Alfredsen   sa@alfredsenogpiil.dk


Alltech VVS ApS
Nordre Fasanvej 140 baghuset
2000 Frederiksberg
38342510
tt@alltechvvs.dk

Jens Rasmussen   jr@jens.dk


Andersen & Heegaard A/S
Hvidsværmervej 121
2610 Rødovre
39296333
brian@aogh.net
www.andersen-heegaard.dk

Martin Russell   martin@andersen-heegaard.dk


Arne Frostholm VVS ApS
Monsunvej 11
2660 Brøndby Strand
29920287
frostholmvvs@gmail.com

Arne Frostholm   af-vvs@get2net.dk


B. Andersen & Lassen A/S
Skjulhøj Allé 20
2720 Vanløse
38715511
mh@a-l.dk
www.a-l.dk

Michael Heinisch   mh@a-l.dk


Bendt & Klaus Møller
Lodager 1
2620 Albertslund
43649095
kmducati@gmail.com

Klaus Møller   kmducati@gmail.dk


Blikob VVS A/S
Mesterlodden 2
2820 Gentofte
39624050
vvs@blikob.dk
www.blikob.dk

Stephan Rambow   sr@blikob.dk


Bravida Danmark A/S
Nørrevænget 14
3070 Snekkersten
42192383
dan-system@mail.dk

Ole Guldbrandsen   dan-system@mail.dk


Bravida Danmark A/S
Park Allé 373
2605 Brøndby
43221100
info@bravida.dk
www.bravida.dk

Leif Brask Kristensen   leif.brask.kristensen@bravida.dk


Brdr. Hansen VVS ApS
Hyldegårdsvej 27
2920 Charlottenlund
39631290
vvs@brdrhansenvvs.dk

Arne Stig Hansen   arne@helgehansen.dk


Brøndum A/S
Kanalholmen 1
2650 Hvidovre
36786668
hvidovre@brondum.dk

Ole Thomsen   oth@brondum.dk
Frank Isdan   fki@brondum.dk
Jan Persson   jp@brondum.dk
Thomas Schalek   tsc@brondum.dk


Bøgelund VVS A/S
Hvidsværmervej 127
2610 Rødovre
32501208
jb@bvvs.dk
www.bvvs.dk

Jens Bøgelund   jb@bvvs.dk
Peter Nygaard   pn@bvvs.dk
Andreas Pihl   ap@bvvs.dk
Lars Gustavsen   lars.gustavsen@caverion.dk


CG Entreprise A/S
Hjørnagervej 6
2650 Hvidovre
38104266
cge@cg-entreprise.dk
www.cg-entreprise.dk

Tommy Bøje Pedersen   tp@cg-entreprise.dk
Dennis Baad   db@cg-entreprise.dk
Mads Offersen   mo@cg-entreprise.dk


Christoffersen & Knudsen's Eftf. ApS
Valhøjs Allé 130
2610 Rødovre
36722330
vvs@chkn.dk
www.chkn.dk

Thorbjørn Høst   thorbjorn@chkn.dk


CURA VVS A/S
Bjerringbrovej 74
2610 Rødovre
31470470
info@curavvs.dk
www.curavvs.dk

Brian Holst   bh@curavvs.dk


De blå mænd A/S
Lindegårdsvej 31
3520 Farum
44955118
borgenordgaard@gmail.com

Børge Nordgaard Hansen   borgenordgaard@gmail.com


Dehlsen & Sønner VVS A/S
Valhøjs Allé 187
2610 Rødovre
38100500
dehlsen@dehlsen.dk
www.dehlsen.dk

Kim Toxværd   kim.toxvaerd@dehlsen.dk


Dige VVS ApS
Damhus Boulevard 57
2610 Rødovre
38719807
info@digevvs.dk

Lars Løie   lars@digevvs.dk


Erik Larsen & Co ApS
Bøgevej 4
2740 Skovlunde
31810327
eriklarsen@hotmail.com

Erik Larsen   eriklarsen@hotmail.com


Falsing & Grau A/S
Nybrovej 91
2820 Gentofte
70701600
sine@falsing.dk

Claus Albertsen   falsing@falsing.dk


Finlow VVS A/S
Hornevej 13
2770 Kastrup
32514559
finlow@finlow.dk
www.finlow.dk

Jørn Jensen   jorn@finlow.dk
Frank Jensen   frank@finlow.dk
Kasper Neidel Jørgensen   kasper@finlow.dk


H.L. Schlicker I/S
Våbenstedvej 85
2730 Herlev
44942356
permvvs@godmail.dk

Ole Mortensen   olemvvs@hotmail.com


H.P. Christensen & Berg A/S
Kong Georgs Vej 17
2000 Frederiksberg
38866107
vvs@christensen-berg.dk
www.christensen-berg.dk

Flemming Blom   vvs@christensen-berg.dk


Haugaard & Omegnens VVS A/S
Borghaven 1
2500 Valby
36161177
tao@haugaardvvs.dk
www.haugaardvvs.dk

Torben Albert Olsen   torben@haugaardvvs.dk
Bent Lynge   bent@haugaardvvs.dk


Håndværkerringen VVS ApS
Torbistvej 17
2610 Rødovre
26841221
js@hr-vvs.dk
www.håndværkerringen.dk

Frank Sode   js@hr-vvs.dk


IBJ - VVS ApS
Bentzonsvej 23, st.tv.
2000 Frederiksberg
38867312
info@ibjvvs.dk

John Flemming Rosenstrøm   info@ibjvvs.dk


John A. Hansen af 1986 A/S
Sølvgade 100
1307 København K
33133978
info@jahvvs.dk
www.jahvvs.dk

Allan Hansen   ah@jahvvs.dk


John Jensen A/S
Rundageren 17
2640 Hedehusene
46560086
jj@jj-vvs.dk
www.jj-vvs.dk

Carsten Munk   cmu@jj-vvs.dk


Jørgen Nielsen
Kirkebjerg Allé 150
2605 Brøndby
43450975
swesse@pcdk.dk

Annette Høst Hemmingsen   swesse@pcdk.dk


K. Kristensen & Søn ApS
Glosemosevej 18
2600 Glostrup
43964861
vvs@kkristensen.dk

Niels-Jørgen Kristensen   vvs@kkristensen.dk


K. Thrane-Rasmussen VVS Virksomhed ApS
Grønnevej 139
2830 Virum
45858395
info@thranevvs.dk
www.thrane-rasmussen.dk

Knud Thrane-Rasmussen   Thrane-rasmussen@privat.dk


Kemp & Lauritzen A/S
Stamholmen 110
2650 Hvidovre
36349700
lho@kemp-lauritzen.dk
www.lh-rorbyg.dk

Jan Fabricius Hansen   jfh@lh-rorbyg.dk


Larsens Varmeservice ApS
Gerdasvej 27
2600 Glostrup
43968093
l.v.vvs@post.tele.dk

Steen Hansen   varmelars@gmail.com


Lauritz Hannibal ApS
Transformervej 17
2860 Søborg
39451180
info@lauritz-hannibal.dk
www.lauritz-hannibal.dk

Finn Kristensen   fkr@lzha.dk


Mortensen & Østberg VVS A/S
Rundinsvej 50
3200 Helsinge
48794466
mail@movvs.dk
www.ems-vvs.dk

Frank Einar Mortensen   frank@movvs.dk


Nørrebro's VVS
Ålholmvej 4
2500 Valby
35837901
vvs@norrebrosvvs.dk
www.norrebrosvvs.dk

Michael Vældegaard   vvs@norrebrosvvs.dk


OETekniq ApS
Bådehavnsgade 44 A 1. Th.
2450 København SV
30941377
te@oetekniq.dk
oetekniq.dk

Finn Overby   fo@oetekniq.dk
Jørn Daugaard   joern@firma.tele.dk


Rasmussen & Sønner ApS
Amagerbrogade 135
2300 København S
32582267
sr@rasmussenogsoenner.dk
www.rasmussenogsoenner.dk

Jan Rasmussen   jr@rasmussenogsoenner.dk
Henrik Fjeldsted Rasmussen   hr@rasmussenogsoenner.dk
Steen Rasmussen   sr@rasmussenogsoenner.dk


Saniva VVS ApS
Egegårdsvej 5
2610 Rødovre
44911520
info@sanivavvs.dk

Bent Elmann Gregersen   bg@sanivavvs.dk


Th. Hansen's Eftf. ApS
Slagelsegade 11
2100 København Ø
35420411
vvs@th-hansen.dk
www.th-hansen.dk

Vagn Pedersen   vp@th-hansen.dk


Tvilling VVS ApS
Industriparken 9
2750 Ballerup
70274010
dan@tvillingvvs.dk
www.tvillingvvs.dk

Jan Jeppesen   jan@tvillingvvs.dk


V. Sæmer & Søn A/S
Dybbølsgade 17
1721 København V
33227001
henrik@saemer.dk

Sune Rasmussen   sune@saemer.dk


Valdemar Petersens Eftf. ApS
Kong Georgs Vej 23
2000 Frederiksberg
38341023
rene@valdpetersen.dk
www.valdemarpetersen.dk

René Højland Knudsen   rene@valdpetersen.dk


Viteq A/S


jm@viteq.dk

Jens Stig Møller   jm@viteq.dk


Wicotec Kirkebjerg A/S
Roskildevej 338
2630 Taastrup
44220000
bhk@wk-as.dk
www.wicoteckirkebjerg.dk

Thomas Larsen   tl@wk-as.dk
John Lehrmann Molbo   jom@wk-as.dk


W-Ventilation ApS
Rentemestervej 31
2400 København NV
38107910
hl@w-vent.dk
www.w-teknik.dk

Christopher Kjelsmark   ck@w-vent.dk


Øens VVS Teknik A/S
Præstefælledvej 16
2770 Kastrup
70701675
lcn@oeens.dk
www.vvsogkloak.dk

Rolf Olsen   rho@oeens.dk